e-Twinning w naszej szkole


W tym roku szkolnym nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w międzynarodowych projektach e-Twinning, które stworzyły uczniom możliwość współpracy z rówieśnikami z innych krajów, rozwijania umiejętności językowych oraz poznawania nowych kultur.
W ramach projektu „Moje ulubione miejsce w mieście”, realizowanego pod opieką Małgorzaty Pragi, współpracowaliśmy ze szkołami z Turcji i Hiszpanii. Uczniowie klasy IC LO mieli okazję zaprezentować swoje miejscowości i odkrywać ciekawe miejsca w innych częściach Europy.

Kolejnym przedsięwzięciem był projekt „Odkrywamy nasze szkoły!”, prowadzony przez Ewę Cichońską we współpracy ze szkołami z Włoch i Grecji. Dzięki wspólnym działaniom uczniowie klasy IB LO poznawali codzienne życie szkolne swoich zagranicznych partnerów oraz wymieniali się doświadczeniami.


Nasza szkoła uczestniczyła również w projekcie „Du hast eine Post”, realizowanym pod opieką Jana Biedrzyckiego we współpracy ze szkołą z Włoch. Projekt umożliwił uczniom klasy 7a oraz 7b rozwijanie kompetencji językowych oraz budowanie międzynarodowych relacji.
Projekt e-Twinning zrealizowano w ramach projektu TEAM: Teaching, Education and Mobility (nr 2024-1-PL01-KA122-SCH-000201964).
