



Nie tylko uczniowie dostali dzisiaj świadectwa. Cenzurkę otrzymała także nasza pani dyrektor, Joanna Grzybowska. Jej zaangażowanie, sposób kierowania szkołą, podejście do uczniów, życzliwość oraz okazane serce zostały ocenione celująco.




Takie wyróżnienie cieszy tym bardziej, że świadectwo wystawili pani dyrektor sami rodzice. Dziękujemy!
26 czerwca 2026 r. nadeszło długo oczekiwane przez uczniów zakończenie roku szkolnego. Podzielono je na trzy apele:
- dla klas 1–3 SP – przygotowany przez klasę 2a pod kierunkiem p. Doroty Kordek.

Apel dla klas 1-3 SP.

Apel dla klas 1-3 SP.

Apel dla klas 1-3 SP.
- dla klas 4–8 SP wraz ze wzruszającym pożegnaniem klas ósmych – odpowiedzialne za niego były klasy 7a oraz 6b wraz z wychowawczyniami: p. Anną Kwiatkowską i p. Anną Leśniewską.

Klasa 8a z wychowawczynią, p. Patrycją Ogonowską.

Klasa 8b z wychowawczynią, p. Justyną Kubacką.

Uczniowie klasy 4a, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, wraz z wychowawczynią, p. Bożeną Hałuchą.

Uczniowie klasy 4b, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, wraz z wychowawczynią, p. Anną Stefaniak.

Uczniowie klasy 4c, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, wraz z wychowawczynią, p. Żanetą Kubarek.

Uczniowie klasy 5a, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, wraz z wychowawczynią, p. Magdaleną Sochacką.

Uczniowie klasy 5b, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, wraz z wychowawczynią, p. Agatą Waresiak.

Uczniowie klasy 5c, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, wraz z wychowawczynią, p. Katarzyną Maciejewską.

Uczniowie klasy 6a, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, wraz z wychowawczynią, p. Katarzyną Krajcer.

Uczniowie klasy 6b, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, wraz z wychowawczynią, p. Anną Leśniewską.

Uczniowie klasy 7a, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, wraz z wychowawczynią, p. Anną Kwiatkowską.

Uczniowie szkoły podstawowej nagrodzeni za pracę wolontaryjną.

Uczniowie nagrodzeni w konkursie matematycznym „Kangur”.

Program artystyczny dla klas 4-8 SP.

Program artystyczny dla klas 4-8 SP.

Uczniowie, którzy przygotowali apel dla klas 4-8 SP.
- dla klas I–III LO – zorganizowany przez klasy IIIC i IIID oraz ich wychowawców: p. Małgorzatę Kogut oraz p. Macieja Jurekę.

Apel dla klas licealnych.

Uczniowie klas licealnych, którzy otrzymali świadectwa z wyróżnieniem, wraz z wychowawcami.

Uczniowie liceum nagrodzeni za pracę wolontaryjną.

Program artystyczny dla klas licealnych (zespół Pięć Smaków).

Uczennice nagrodzone w Ogólnopolskim Konkursie ROAD2 SUM.

Uczennice nagrodzone w Ogólnopolskim Konkursie Historycznym IPN „Monte Cassino. Szlak Nadziei”.

Podziękowania dla ekipy technicznej.
Z dumą wręczaliśmy nagrody dla uczniów z najwyższymi średnimi ocen. Po raz pierwszy w historii w szkole podstawowej aż dwie osoby uzyskały najwyższą możliwą średnią, czyli 6,0. Byli to Nadia Likus z klasy 4c i Mikołaj Ochabowicz z klasy 6b.

Nagroda dla Nadii Likus i Mikołaja Ochabowicza - średnia 6,0 (!).
Z kolei w liceum niepokonana okazała się Julia Żurawka z klasy IIID ze średnią 5,58.

Nagroda dla Julii Żurawki - średnia 5,58.
Gratulujemy im wspaniałych wyników!
Był to dzień pełen zarówno radości, jak i wzruszeń, towarzyszących przede wszystkim odchodzącym klasom ósmym. Naszym absolwentom składamy serdeczne gratulacje i życzymy powodzenia w wyborze właściwych życiowych dróg.

Udanych wakacji!
Wszystkim uczniom gratulujemy osiągniętych wyników i życzymy cudownych oraz przede wszystkim bezpiecznych wakacji. Dbajcie o siebie – zwłaszcza w upały – i odpoczywajcie, abyśmy mogli spotkać się w komplecie już we wrześniu.
Z radością informujemy, że Zuzia Hupka z klasy IA została laureatką Diecezjalnego Konkursu Plastycznego „Pod Twoją obronę”, zdobywając w nim I miejsce!

Brawo dla Zuzi i jej opiekunki, p. Danuty Jankowskiej. ![]()
W naszym liceum (ZSO 4 w Gliwicach) głęboko wierzymy, że dobra szkoła to nie tylko oceny, ale przede wszystkim ludzie, relacje i bezpieczna przestrzeń do rozwoju. Dlatego z dużym zaangażowaniem włączyliśmy się w wyjątkową akcję.
W ramach partnerskiej współpracy ze Specjalistycznym Centrum Wspierania Edukacji Włączającej (SCWEW), które działa przy Zespole Szkół Specjalnych im. Janusza Korczaka w Gliwicach, zorganizowaliśmy wyjątkową kampanię pod hasłem „Głos Rodzica”.
Wszystko zaczęło się od ankiety, w której rodzice naszych uczniów podzielili się swoimi szczerymi przemyśleniami, obawami i tym, co na co dzień dostrzegają u swoich dzieci. Wyniki tych badań poruszają i dają do myślenia – to właśnie one stały się inspiracją do stworzenia serii plakatów, które możecie zobaczyć poniżej.



Co z nich wynika?
Macierzyństwo i rodzicielstwo mają wiele twarzy. Obok miłości i dumy, naturalnie pojawia się też lęk, zmęczenie czy poczucie winy. To ważne, by o tym głośno mówić.
Emocje uczniów bywają niewidoczne na pierwszy rzut oka. Złość to często ukryty lęk, a milczenie bywa po prostu oznaką ogromnego zmęczenia.
To, co najbardziej wspiera młodych ludzi w szkole, jest proste. To akceptacja, bezpieczeństwo, zwykłe zauważenie i to jedno, proste pytanie: „Co u Ciebie?”.
Plakaty, które publikujemy, to nie tylko podsumowanie akcji. To dla nas wszystkich – nauczycieli i rodziców – przypomnienie, jak ważna jest autentyczność, brak oceniania i to, by po prostu usłyszeć ciszę młodego człowieka, kiedy nie radzi sobie z presją.
Dziękujemy SCWEW Gliwice za tę cenną współpracę, a wszystkim Rodzicom za zaufanie i podzielenie się swoim głosem. Razem tworzymy szkołę, w której każdy jest ważny!
#ZSO4Gliwice #GłosRodzica #SCWEW #EdukacjaWłączająca #Współpraca #RazemDlaMłodzieży #Gliwice
W roku szkolnym 2025/2026 uczniowie klas 1a, 1b, 1c, 2a, 2c, 3a, 3b, 4b, 4c, 5a oraz 5b uczestniczyli w warsztatach ceramicznych organizowanych w Pracowni Ceramicznej Pomału Studio.


Podczas zajęć dzieci poznawały tajniki pracy z gliną i tworzyły własne, niepowtarzalne wyroby ceramiczne. Powstawały m.in. filiżanki, miseczki oraz wiele innych ciekawych prac użytkowych i dekoracyjnych. Każdy uczestnik miał okazję wykazać się kreatywnością i przekonać się, że z kawałka gliny można wyczarować naprawdę ciekawe rzeczy.

Warsztaty były świetną okazją do rozwijania zdolności manualnych, kreatywności i cierpliwości. Uczniowie z dużym entuzjazmem uczestniczyli w zajęciach, a własnoręcznie wykonane prace sprawiły im wiele radości i satysfakcji.

Dziękujemy Pracowni Ceramicznej Pomału Studio za inspirujące spotkania i możliwość twórczego rozwijania pasji naszych uczniów.
Nasze uczennice: Julia Żurawka, Justyna Sopala, Marcelina Szuwart, Oliwia Wolf i Eleonora Kijas wzięły udział w niezwykłej inicjatywie „Nowin Gliwickich”.

Zdjęcie pochodzi ze facebookowego profilu Centrum 3.0 - Gliwicki Ośrodek Działań Społecznych
Podczas warsztatów dziennikarskich stworzyły bowiem autorskie artykuły, w których starały się pokazać, jak będzie wyglądać życie w Gliwicach za 70 lat.





Więcej informacji o projekcie oraz dodatek stworzony m.in.przez nasze licealistki znajdziecie na stronie „Nowin Gliwickich”.
Kliknij, aby pobrać DODATEK „Gazeta Przyszłości”.
I miejsce w VI Wojewódzkim Konkursie „DACHL Lapbook” w kategorii Schweiz/Liechtenstein zdobyła Katarzyna Kwaśniok z IIA LO.

Konkursowe zadanie obejmowało przygotowanie lapbooka oraz filmu prezentującego jego zawartość w języku niemieckim. Praca zawierała mnóstwo ciekawostek na temat Liechtensteinu, przybliżała najważniejsze atrakcje tego niewielkiego, ale niezwykle interesującego kraju. Po obejrzeniu prezentacji trudno było nie nabrać ochoty na odwiedzenie tego alpejskiego księstwa.

Projekt pokazał, że nauka języka niemieckiego może być okazją do odkrywania mniej znanych zakątków Europy. To także doskonały przykład połączenia wiedzy, kreatywności i odwagi w posługiwaniu się językiem niemieckim.
Kasi serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy kolejnych osiągnięć!
Po raz ostatni w tym roku szkolnym dzieci z naszego przedszkola (PM36) miały przyjemność uczestniczyć w spotkaniu z cyklu „Pani Gama zaprasza”, prowadzonym przez muzyków Filharmonii Śląskiej.
Przedszkolaki poznały kolejny instrument – puzon – oraz wysłuchały utworów granych na nim na żywo.

Przedstawicielom Filharmonii bardzo dziękujemy za przeniesienie nas w piękny świat muzyki klasycznej i życzymy udanego letniego wypoczynku.
Do zobaczenia po wakacjach!


W tym roku szkolnym nasza szkoła aktywnie uczestniczyła w międzynarodowych projektach e-Twinning, które stworzyły uczniom możliwość współpracy z rówieśnikami z innych krajów, rozwijania umiejętności językowych oraz poznawania nowych kultur.
W ramach projektu „Moje ulubione miejsce w mieście”, realizowanego pod opieką Małgorzaty Pragi, współpracowaliśmy ze szkołami z Turcji i Hiszpanii. Uczniowie klasy IC LO mieli okazję zaprezentować swoje miejscowości i odkrywać ciekawe miejsca w innych częściach Europy.

Kolejnym przedsięwzięciem był projekt „Odkrywamy nasze szkoły!”, prowadzony przez Ewę Cichońską we współpracy ze szkołami z Włoch i Grecji. Dzięki wspólnym działaniom uczniowie klasy IB LO poznawali codzienne życie szkolne swoich zagranicznych partnerów oraz wymieniali się doświadczeniami.


Nasza szkoła uczestniczyła również w projekcie „Du hast eine Post”, realizowanym pod opieką Jana Biedrzyckiego we współpracy ze szkołą z Włoch. Projekt umożliwił uczniom klasy 7a oraz 7b rozwijanie kompetencji językowych oraz budowanie międzynarodowych relacji.
Projekt e-Twinning zrealizowano w ramach projektu TEAM: Teaching, Education and Mobility (nr 2024-1-PL01-KA122-SCH-000201964).
Strona 1 z 122