Wycieczka klas drugich SP do Nadleśnictwa Kędzierzyn

Pewnego słonecznego październikowego dnia klasy 2a i 2b SP wybrały się na wycieczkę przyrodniczo-edukacyjną do Nadleśnictwa Kędzierzyn w Starej Kuźni. Po przyjeździe na miejsce na dzieci czekała niespodzianka – spotkanie z panią i panem leśniczymi, którzy opowiedzieli im o środowisku leśnym, gospodarce leśnej i wizerunku leśnika. Uczniowie mieli okazję zobaczyć, jak produkuje się sadzonki, które trafią do lasu. Następnie w budynku Nadleśnictwa zwiedzili ciekawe wystawy przyrodnicze i obejrzeli film w nowoczesnej sali audiowizualnej.

nadlesnictwo

Kolejnym punktem wycieczki był spacer ścieżką edukacyjną, podczas którego uczniowie mogli obserwować przepiękną florę i faunę lasu, słuchać przekazywanych przez panią leśnik ważnych informacji o lesie i jego mieszkańcach, m.in.: o rzadkich, chronionych roślinach i zwierzętach, o ochronie przyrody oraz ekologii.

Uczestnicy wycieczki wyruszyli w kolejną podróż – do ośrodka Stampnica. Czekała tam na nich miła niespodzianka – przygotowane przez leśników ognisko, przy którym wszyscy wspólnie upiekli kiełbaski. Wycieczka bardzo się dzieciom podobała.

Kliknij, aby zobaczyć więcej zdjęć na naszym profilu na Facebooku.