Warsztaty pszczelarskie dla dzieci z naszego przedszkola

W czwartek 1 lutego 2024 r. wszystkie dzieci z naszego przedszkola uczestniczyły w warsztatach pszczelarskich prowadzonych przez pszczelarza, pana Pawła Kulczynę – tatę naszego przedszkolaka – Małgosi K. Zajęcia miały na celu zapoznanie dzieci z życiem pszczół i ich ogromną rolą, jaką odgrywają w środowisku naturalnym.

pszczoly1

Podczas warsztatów przedszkolaki poznały pracę pszczelarza, budowę ula i etapy powstawania miodu. Dowiedziały się, jak wybiera się miód z ula, co to jest pyłek pszczeli i do czego służą takie sprzęty jak podkurzacz, dymka czy ramka. Dzieci zapoznały się z tym, jak wygląda pszczoła oraz jaki jest podział ról i organizacja życia w pszczelej rodzinie. Poznały zarówno strój pszczelarza, jak również zasady bezpiecznego kontaktu z tymi owadami. Wszystkie dzieci miały możliwość degustacji różnych gatunków miodu: rzepakowego, wielokwiatowego i akacjowego. Dowiedziały się, że w zawodzie pszczelarza głównym zadaniem jest ochrona pszczół i dbanie o nie, a nie pozyskiwanie miodu.

pszczoly2

Warsztaty prowadzone przez pana Pawła były bardzo ciekawe i pouczające; uzmysłowiły naszym podopiecznym, jak bardzo nasze życie związane jest z pszczołami i dlaczego należy je chronić.