Wycieczka do Wrocławia: Panorama Racławicka, Hydropolis

Klasa 8a SP i kilkoro uczniów z 6a SP miało możliwość zobaczenia różnych atrakcji we Wrocławiu. Po zwiedzaniu Starego Miasta z przewodnikiem uczestnicy przenieśli się w czasie, zamawiając obiad w barze mlecznym „Miś”. To jeden z nielicznych barów, który pozostał po czasach słusznie minionych.

Wroclaw

Następnie uczniowie mogli doświadczyć świątecznej atmosfery podczas jarmarku bożonarodzeniowego na rynku wrocławskim. Kolejnym punktem było zwiedzanie Panoramy Racławickiej. To tutaj uczniowie znaleźli się pośrodku wielkiej bitwy – gigantycznego obrazu przedstawiającego bitwę wojsk kościuszkowskich z wojskami carskimi.

Panorama

Ostatnim punktem było zwiedzanie Centrum Edukacji Ekologicznej „Hydropolis” – centrum wiedzy o wodzie. Oprócz urządzeń, w których wykorzystuje się wodę, nasi wychowankowie zobaczyli różne dziwne gatunki ryb, batyskaf, modele największych statków na świecie. Przewodnik opowiedział także o zanieczyszczeniu oceanów oraz o roli czystej wody we współczesnym świecie.

Hydropolis

Pomimo zimnej pogody i zmęczenia wszyscy wrócili zadowoleni z wyjazdu.

Wycieczka była częściowo finansowana z ministerialnego programu „Poznaj Polskę”.

Opiekunkami były panie Małgorzata Zawada i Aneta Kroll.