Rodzice zarażają nas swoimi pasjami

To już drugie spotkanie pod takim hasłem, na którym tym razem w klasie 1a gościła pani Patrycja Rabiasz – mama Kacperka.

1pomoc1

1pomoc2

9 maja poprowadziła warsztaty z udzielania pierwszej pomocy. Dzieci miały okazję przekonać się, jakie ratowanie jest proste.

1pomoc3

1pomoc4

Podczas zajęć nasi mali ratownicy poznawali zasady zachowania się w trudnych i niebezpiecznych sytuacjach. Przypomnieli sobie, jak wybierać numer alarmowy i prowadzić rozmowę z dyspozytorem.

1pomoc5

Ćwicząc z koleżankami i kolegami, uczyli się układania człowieka w pozycji bezpiecznej. Popróbowali też bardzo trudnej resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

1pomoc6

Najmłodsi uczniowie naszej szkoły doskonale wiedzą, że każdego dnia może wydarzyć się coś niebezpiecznego i dlatego tak ważne jest, żeby już od najmłodszych lat potrafili skutecznie zareagować i pomóc.

1pomoc7

Bardzo dziękujemy za to cenne spotkanie.