Pasowanie na czytelnika

27 lutego odbyło się uroczyste pasowanie na czytelnika uczniów klas pierwszych, którzy odświętnie ubrani wraz ze swoimi wychowawczyniami zawitali do naszej szkolnej biblioteki. Dzieci zapoznały się z zasadami panującymi w czytelni oraz bibliotece.

pasowanie1

Klasa 1a

pasowanie2

Klasa 1a

Nasi nowi czytelnicy chętnie brali udział w rozmowie o książkach, rozwiązywali zadania i zagadki oraz dowiedzieli się, jak właściwie dbać o wypożyczane książki.

pasowanie3

Klasa 1b

Dodatkową atrakcją w tym ważnym dniu był występ artystyczny uczniów ze szkolnego kółka świetlicowo-bibliotecznego prowadzonego przez panią Barbarę Czekałę.

pasowanie4

Klasa 1b

Dzieci z klasy 1a i 1b zostały uroczyście pasowane na czytelników przez panią dyrektor Joannę Grzybowską, a każdy z uczniów otrzymał pamiątkowy dyplom oraz książkę.