Laureaci VIII wojewódzkiego konkursu „Deutsch-Land, czyli wędrówka po landach”

23 maja w Konsulacie Generalnym Niemiec we Wrocławiu odbył się finał VIII konkursu „Deutsch-Land, czyli wędrówka po landach” edycja miasta. Uczestników powitała pani Konsul Kerstin Nielsen oraz prezes PSNJN - Oddział Katowice Małgorzata Bubik.

konsulat2

Drużyna z klasy 7a w składzie: Michał Bobecki, Amelia Ociessa, Ignacy Wandoch wykazała się ogromną wiedzą i znajomością stolicy Niemiec – Berlina. Ostatnim, finałowym zadaniem konkursowym było odegranie przed jury scenki w języku niemieckim. Dotyczyła ona przygotowań do udziału w jubileuszowym 50. Maratonie Berlińskim i została fantastycznie zagrana.

konsulat1

Dużym przeżyciem było znalezienie się w budynku konsulatu i możliwość rozmowy po niemiecku z panią konsul. Zmagania konkursowe zakończone zostały wycieczką po Wrocławiu, która była jedną z nagród w konkursie.

konsulat3

konsulat4

A konkurs zakończył się dla naszych uczniów ogromnym sukcesem, ponieważ zajęli w nim II miejsce. Gratulujemy im tego niezwykłego osiągnięcia, zwłaszcza że konkurencja była duża.

Uczniów do konkursu przygotowała p. Ewa Cichońska.