Co to jest powietrze?

13 lutego uczniowie klas 2a i 2c SP uczestniczyli w ciekawych warsztatach chemicznych, które przeprowadziła nauczycielka chemii, pani Anna Wita.

warsztaty chem1

warsztaty chem2Podczas zajęć uczniowie dowiedzieli się o składnikach powietrza. Obserwowali, czy da się nadmuchać balon bez użycia pompki czy powietrza z płuc. Sprawdzili, czy tlenek węgla (IV) jest gazem palnym i czy tlen jest w powietrzu.

warsztaty chem3

warsztaty chem4Obserwowali proces spalania magnezu i siarki, przy okazji będąc świadkami otrzymania kwasu siarkowego (IV). Zobaczyli, jak można wyprodukować wodór, i sprawdzili, czy wodór jest palny. Sprawdzili, czy jajko zmieści się do wąskiej butelki.

warsztaty chem5

Zajęcia bardzo spodobały się dzieciom i z niecierpliwością czekają na kolejne warsztaty z panią Anią.