Wycieczka klasy IIC LO do Palmiarni

22 lutego uczniowie klasy o profilu biologiczno-chemicznym odwiedzili w ramach lekcji biologii gliwicką Palmiarnię. Uczestniczyli w zajęciach poprowadzonych w ciekawy sposób przez panią przewodnik, która przekazała im informacje na temat pochodzenia, budowy i właściwości wielu gatunków egzotycznych roślin. Uczniowie zobaczyli przystosowania organów roślinnych do życia w różnych środowiskach. Widzieli rośliny użytkowe, tropikalne, sukulenty oraz mięsożerne.

palmiarnia1

Odwiedzili również pawilon akwarystyczny, gdzie mogli zachwycać się rybami jeziora Tanganika, Amazonki, środowisk wodnych Azji oraz poznać nasze rodzime gatunki ryb rzek Polski.

palmiarnia2

palmiarnia3

Taką formę zajęć biologii można uznać za bardzo udaną.

palmiarnia4

Zajęcia odbyły się w ramach ścieżki realizowanej w wybranych klasach licealnych.