Współpraca z Uniwersytetem Młodzieżowym w Warszawie - podsumowanie roku

Od 15 marca uczniowie naszego liceum uczestniczyli w wykładach online z zakresu prawa, psychologii oraz medycyny.

Klasy prawnicze mogły usłyszeć szereg ciekawych informacji z zakresu podstaw prawa cywilnego, karnego oraz konstytucyjnego.

wspolpracaUM1

Z kolei klasy psychologiczne mogły dowiedzieć się więcej na temat podłoża zachowań agresywnych; poruszano też tematy psychologii konformizmu, psychologii wpływu społecznego, a także przybliżano sam kierunek psychologii oraz zastanawiano się, po co światu psychologowie.

wspolpracaUM2

Wykłady medyczne dotyczyły natomiast szerokiej tematyki m.in. efektu placebo i nocebo, przyczyn tego, dlaczego antybiotyki przestają działać, wpływu aktywności fizycznej na zdrowie, medycyny bez bólu, najczęstszych zaburzeń endokrynnych, transplantologii i krwiodawstwa.

Mamy nadzieję na ciąg dalszy w nowym roku szkolnym.