Wędrowali po Szwajcarii

Drużyna z klasy IIIA w składzie: Natalia Kozieł, Adam Osadnik, Maciej Kozioł reprezentowała VII LO w etapie regionalnym IX edycji Ogólnopolskiego Konkursu „Turbolandeskunde – wędrówka po krajach niemieckiego obszaru językowego”.

Pod wieloma względami było to wyjątkowe wydarzenie.

PSNJN1

Zdjęcie pochodzi z profilu PSNJN - Oddział Katowice na Facebooku.

W etapie regionalnym wzięła udział rekordowa liczba szkół – aż 54 z całego województwa śląskiego. Po raz pierwszy konkurs odbył się w Bibliotece Śląskiej w Katowicach.

PSNJN2 Turbo

Dla uczestników przygotowano wiele atrakcji. Podczas gdy jedni uczniowie brali udział w quizie, pozostali grali w gry planszowe i karty ze studentami Filologii Germańskiej Uniwersytetu Śląskiego oraz uczestniczyli w zajęciach ruchowych specjalnie na ten dzień przygotowanych przez Dom Współpracy Polsko-Niemieckiej.

Tematem przewodnim tegorocznej edycji była Szwajcaria.