VII LO w Finale Szkolnych Mistrzostw Województwa Śląskiego w Piłce Nożnej Dziewcząt

W dniu 10 czerwca 2024 r. na stadionie chorzowskim rozegrał się finał Licealiady – Szkolnych Mistrzostw Województwa Śląskiego w Piłce Nożnej Dziewcząt. Nasza drużyna zdobyła IV miejsce na Śląsku. Przed nami na podium stanęły fantastyczne zespoły ze szkół mistrzostwa sportowego o profilu piłka nożna z Sosnowca, Żywca i Tych. Przegrana z profesjonalnymi drużynami, prezentującymi wysoki poziom gry, jest dla nas ogromnym wyróżnieniem.

Od lat brakowało gliwickiej szkoły grającej na szczeblu finału w województwie. Jest to sukces nie tylko naszej placówki, ale i Gliwic.

Nasze wspaniałe zawodniczki to: Julia Szudarek kl. IIE, Laura Czempik kl. II A, Laura Kozubik kl. IA i Julia Macioszek kl. IA. Z dwiema z nich niestety musimy się pożegnać. Są to:

- Hanna Buchta kl. IC – czterokrotne powołania do reprezentacji Polski U15, udział w zorganizowanych Goalkeeper PRO dla najzdolniejszych bramkarek młodego pokolenia, udział w zgrupowaniach Talent PRO dla najzdolniejszych młodych zawodniczek, regularne powołania do reprezentacji Śląska U15, powołana na Ogólnopolską Olimpiadzie Młodzieży.

Licealiada Hania2

Licealiada Hania1

- Paulina Golla kl. IVA – od piątego roku życia gra w klubach amatorskich, obecnie zawodniczka KKS Górnik Zabrze, z którym awansowała do drugiej ligi kobiet.

Licealiada Paulina2 Licealiada Paulina1

Autorem zdjęć jest p. Dawid Szczęch.

Dziękujemy również za wsparcie w pięciu się po szczeblach sukcesu Paulinie Bednarskiej kl. IB (I miejsce w Mistrzostwach Gliwic), Małgorzacie Soice kl. IE (I miejsce w półfinale wojewódzkim grupy I) oraz Magdalenie Kacik kl. ID (IV miejsce w finale wojewódzkim).

Opiekunką drużyny jest pani Joanna Schön.