Tydzień Noblowski w VII LO

Październik to wielkie święto nauki. To właśnie w tym miesiącu przyznawane są Nagrody Nobla w dziedzinach: fizjologii lub medycyny, fizyki, chemii, literatury, Pokojowa Nagroda Nobla, a także Nagroda Banku Szwecji w dziedzinie nauk ekonomicznych.

Nasze liceum przystąpiło do projektu organizowanego przez Centrum Współpracy i Dialogu Uniwersytetu Warszawskiego – Tygodnia Noblowskiego. Podczas tego niezwykłego tygodnia młodzież mogła na żywo uczestniczyć w uroczystości ogłoszenia tegorocznych laureatów, a także brać udział w spotkaniach ekspertów z Uniwersytetu Warszawskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego, podczas których na bieżąco komentowano decyzje Komitetu Noblowskiego, Królewskiej Szwedzkiej Akademii Nauk oraz innych gremiów uprawnionych do przyznania Nagrody Nobla.

Nobel1

Przez kolejnych kilka tygodni nauczyciele naszej szkoły na różnych przedmiotach (m.in. na języku polskim, języku niemieckim, historii i teraźniejszości, matematyce, biologii, chemii, a także na godzinach wychowawczych) z wykorzystaniem materiałów udostępnionych przez CWID UW przybliżali uczniom sylwetki tegorocznych nagrodzonych, a także wagę ich osiągnięć.

Nobel2

Dzięki uczestnictwu w projekcie uczniowie zyskali nie tylko wiedzę, ale i świadomość problemów współczesnego świata.