Pierwsze spotkanie w ramach współpracy z Instytutem Filologii Angielskiej Uniwersytetu Jagiellońskiego

W zeszłym roku informowaliśmy Państwa o zawarciu współpracy naszej szkoły z Uniwersytetem Jagiellońskim. Projekt „Spotkania z filologią – współpraca z liceum” właśnie się rozpoczął.

W dniu 16 listopada uczniowie klas maturalnych odbyli pierwsze zajęcia z panem doktorem Marcinem Klebanem, adiunktem w Instytucie Filologii Angielskiej UJ. Spotkanie pt. „Digital literacy in English” odbyło się poprzez MsTeams i dotyczyło wykorzystania nowoczesnych technologii w procesie uczenia się i nauczania. Nasi uczniowie wzięli udział w dyskusji na temat współczesnego dyskursu, poznali narzędzia do korekty tekstu oraz mieli okazję napisać własną poezję z wykorzystaniem technologii. Koordynatorem projektu w naszej szkole jest pan Szymon Fijałkowski.

ifa

Przed nami jeszcze spotkania z kolejnymi profesorami z IFA w naszej szkole w Gliwicach oraz wizyta uczniów w Collegium Paderevianum na UJ w Krakowie.