olimpiada sportu.logo

Nauczyciele wychowania fizycznego zapraszają do udziału w konkursie „Olimpiada Wiedzy i Wartości w Sporcie, 9. edycja: Piłka nożna. Etyka i fair play na boisku i poza nim”.

Wprowadzenie

Wydział Katechetyczny Kurii Diecezjalnej w Opolu, Wydział Teologiczny Uniwersytetu Opolskiego wraz z Wydziałem Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskie oraz Urzędem Miasta Opole organizują konkurs wiedzy „Olimpiada Wiedzy i Wartości w Sporcie, 9. edycja: Piłka nożna. Etyka i fair play na boisku i poza nim”.

Konkurs przeznaczony jest dla uczniów szkół ponadpodstawowych i polega na zaprezentowaniu posiadanej wiedzy w formie testu przygotowanego przez organizatorów.

Pytania w teście ułożone są z zakresu wiadomości podanych w literaturze przedmiotu.

Celem konkursu jest propagowanie wartości w sporcie oraz ukazanie relacji pomiędzy wiarą i sportem, jak również tematyki związanej z piłką nożną. Celem olimpiady jest również propagowanie wśród młodzieży idei sportu, aktywnego sposobu spędzania wolnego czasu.

Konkurs wpisuje się w takie akcje jak „Kibicuję Fair Play”, „Stop zwolnieniom z WF-u” oraz projekt MEiN oraz Gościa Niedzielnego „Legendy sportu II RP”.

Tematyka projektu nawiązuje do odbywających się w dniach 20 listopada-18 grudnia XXII Mistrzostw Świata w Piłce Nożnej Katar 2022.

Terminarz konkursu

Etap szkolny – 15 listopada 2022 r.
Etap finałowy – 8 grudnia 2022 r. (godz. 11.00), aula seminaryjno-akademicka w Opolu, ul. Drzymały 1a.
Konferencja i gala wręczenia nagród dla laureatów – 15 grudnia 2022 r., aula Wydziału Wychowania Fizycznego i Fizjoterapii Politechniki Opolskiej w Opolu, ul. Prószkowska 76.

olimpiada sportu

Zgłoś się już dzisiaj!

Nauczycielki wychowania fizycznego: panie Gabriela Gałuszka i Izabela Sikora przekażą Ci niezbędne informacje oraz literaturę konkursu.