Nie boimy się fizyki!

W dniu 24 listopada 2022 r. na Politechnice Śląskiej odbyła się III Edycja Konferencji Naukowej dla Dzieci i Młodzieży „Czy fizyki trzeba się bać?”. Zaproszono szkoły średnie z Gliwic oraz z innych miast. Reprezentanci szkół referowali prezentacje związane z tegorocznym hasłem.

Prelegentami VII LO byli Martyna Grodzicka i Mikołaj Miczka z klasy ID. Pięknie zaprezentowali temat dotyczący fal dźwiękowych. Prezentację zwieńczył występ Mikołaja, który zagrał na trąbce. Uczniowie byli wspierani przez obecną na konferencji panią dyrektor Joannę Grzybowską oraz klasę IC i ID wraz z opiekunami: panią Anną Witą, panią Anną Trybałą, panią Joanną Schön i panem Janem Biedrzyckim.

konferencja polsl

Konferencję organizował Wydział Górnictwa, Inżynierii Bezpieczeństwa i Automatyki Przemysłowej, który jednocześnie obchodził jubileusz 15-lecia założenia koła naukowego „Bezpieczna ściana” i w ramach podziękowania za wieloletnią współpracę pani dyrektor Joanna Grzybowska otrzymała statuetkę i upominek.