Spotkanie z Juliuszem Pielichowskim

Wczoraj, tj. 10 kwietnia, młodzież naszego liceum z kl. IE i IIA, dzięki uprzejmości Miejskiej Biblioteki Publicznej w Gliwicach miała przyjemność uczestniczyć w wykładzie pana Juliusza Pielichowskiego. Jest on tłumaczem, poetą oraz znawcą literatury amerykańskiej. Przygotował m.in. – wraz z Andrzejem Sosnowskim i Marcinem Szustrem – wybór szkiców i opowiadań Elizabeth Bishop pt. „Amerykańska szkoła pisania”.

Pielichowski9

Pielichowski10

Pielichowski4

Podczas wykładu w języku angielskim pan Pielichowski przybliżył naszym uczniom sylwetki najwybitniejszych poetek i poetów amerykańskich XX wieku i nie tylko.

Pielichowski11

Pielichowski7

Pielichowski2

Młodzież miała także niepowtarzalną okazję, aby zmierzyć się z przekładami wiersza Emily Dickinson, jednej z najznakomitszych amerykańskich poetek, pióra Stanisława Barańczaka czy Ludmiły Marjańskiej oraz dokonać ich analizy porównawczej.

Pielichowski3

Pielichowski12

Pielichowski5

Dopełnieniem spotkania była żywa dyskusja z gościem wykładu.

Pielichowski6